Pabi-Dexamethason a jego działanie

Dzień dobry, zwracam się z zapytaniem o specyfikę działania leku Pabi-Dexamethason? Szczegółowo interesuje mnie jego działanie na wydzielanie hormonów w korze nadnerczy. Obniża czy podwyższa ilości wytwarzanych hormonów i jakich? Chciałbym także zapytać ile kosztuje lek Pabi-Dexamethanson? Czy cena jest w miarę ok, czy znajdę tańsze zamienniki gdzieś w aptece? Czy jest to lek na receptę? I czy Pabi-Dexamethanson ma jeszcze jakieś inne skutki uboczne? Gdzieś zgubiłem ulotkę tego leku, a bardzo by mi się teraz przydała. Czy mógłbym dowiedzieć się też, jakie są opinie na temat Pabi-Dexamethanson? Czy pomaga także w leczeniu nieplodności, tak jak krąży taka opinie? Na co konkretnie może szkodzić, chciałbym też się dowiedzieć. Dziękuję za odpowiedź, przyda mi się merytoryczne wyprostowanie sprawy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, preparat zawiera syntetyczny hormon glikokrtykosteroidowy, który działa jak naturalne glikortykosteroidy i hamuje ich wytwarzanie w nadnerczach. Pozdrawiam.