Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziecko ma problemy z chodzeniem i utrzymaniem równowagi

Witam! Mam 2,5-letnie dziecko. Synek ma zaburzenia chodu, chwieje się, zatacza jakby nie mógł utrzymać równowagi, przy tym bardzo często płacze bez powodu. Miał tomografię główki, która oprócz zmian zapalnych w zatokach sitowych nic nie wykazała, EEG również w porządku. Badania na tarczycę i choroby metaboliczne również w porządku. Nie wiem już co dalej robić, a widzę, że jest coraz gorzej. Byłam nawet u kręgarza, który stwierdził skręcenie kręgów szyjnych, które powodują ucisk na błędnik. Mam pytanie czy może to być przyczyną i jakie trzeba by było zrobić potrzebne badania. Proszę o poradę, co mogłoby być przyczyną jeszcze. Nie mam już pomysłu, gdzie jeszcze iść z dzieckiem, bo nikt konkretnie nie może mi pomóc, a to trwa już bardzo długo, odkąd pamiętam synek ma te problemy, tylko wcześniej każdy twierdził, że z tego wyrośnie. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 3 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Teoria ucisku kręgów szyjnych na błędnik jest raczej mało prawdopodobna, proszę jej nie traktować na poważnie. Natomiast nie pisała Pani nic na temat tego czy dziecko było konsultowane przez laryngologa, bo być może rzeczywiście te zaburzenia równowagi są związane z uszkodzeniem błędnika. Są różne sposoby diagnostyki jego schorzeń i myślę, że powinna Pani udać się z dzieckiem do jakiejś Poradni Laryngologicznej Dzieci. Ponadto poza tomografią głowy warto by było wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa, żeby wykluczyć ewentualne patologie rdzenia kręgowego jako przyczynę zaburzeń równowagi. Być może taka diagnostyka coś wyjaśni. Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy