Dzień krwawienia z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 lat, miałam krwawienie z odstawienia trwające 3 dni, od paru miesięcy trwa ono zaledwie dzień. Czy to jest normalne? Czy mogę traktować takie krwawienie jak okres i nie martwić się, że jestem w ciąży? pozdrawiam Aurelia
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skrócenie krwawienia nie świadczy o patologii oraz nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. W celu wykluczenia ciąży warto wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.