Czy mogę być w ciąży, jeśli wypiłam sok grejpfrutowy po zażyciu tabletki?

Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne, ostatnio godzinę przed zażyciem tabletki wypiłam sporą ilość soku grejpfrutowego, a czytałam, że może on obniżyć skuteczność antykoncepcji. W dniu gdy powinno wystąpić krwawienie, pojawiło się jedynie delikatne plamienie i trwało 2 dni. (Normalnie miałam krwawienia bardziej obfite i trwające 4 dni.) Czy mogę być w ciąży?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety ale skuteczność antykoncepcji hormonalnej nie wynosi 100%. W razie wątpliwości powinna Pani wykonać test ciążowy.