Krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i zmiana charakteru krwawienia z odstawienia

Witam. Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od paru cykli miałam plamienia. Ostatnio dostałam bardzo skapy okres z odstawienia. Trwal tylko 3 dni.zawsze 5-6.po paru dniach następnego opakowania dostalam krwawienia. Występuje też ból brzucha.krwawienie trwa już 5 dzien. W pierwszym dniu krwawienia zrobiłam test i wyszedł negatywnie. Czy mimo to oznacza to ciaze czy po prostu czas na zmianę tabletek? Bardzo proszę o opinie co z tym krwawieniem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie może mieć wiele przyczyn. Najbardziej prawdopodobne są jednak schorzenia narządów płciowych oraz działania niepożądane antykoncepcji hormonalnej. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.