Dziura w sercu u 9-latki

U mojej wnuczki stwierdzono dziure serca 5mm.co dalej robic?ma 9lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli stwierdzono wadę o charakterze ubytku w przegrodzie między przedsionkowej lub międzykomorowej to dziecko wymaga specjalistycznej pomocy kardiologicznej. Proszę zatem nie zwlekać, tylko skonsultować się ze specjalistą kardiologiem dziecięcym, który pokieruje dalszym postępowaniem.