Dziurka w sercu u 14-latka

witam.mam pytanie .mój syn ma 14 lat od pół roku lekarze usłyszeli szmer w serduszku nad koniuszkiem serca u góry.poszłam do lekarza okazało się że ma dziurkę 5mm.za rok mam skontrolować.czy jest szansa że ona się zarośnie.czy z taką dziurką można normalnie funkcjonować.dziurka jest między przedsionkami.dodam że ma cukrzycę.pozdrawiam.

Witam. Tego typu przecieki w sercu najczęściej zarastają się w miarę wzrostu dziecka. Proszę być dobrej myśli i poddawać dziecko okresowej kontroli zgodnie z zaleceniami pediatrów.