Wada serca u 10-miesięcznego dziecka

Witam, synek ma obecnie 10 miesięcy. Waży ok 10 kg. W wieku 4 miesięcy zdiagnozowano dziurkę w sercu ( 6-7 mm), po 5 miesiącach pojechaliśmy na kontrolę ( 7-8mm). Lekarz powiedział, że dziurka rośnie razem z dzieckiem, czy jest szansa, że zrośnie się ? czy konieczna będzie operacja ?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy w której częśi przegrody jest czy między przedsionkami czy między komorami. Jest szansa że się zrośnie, jednak zwykle to sie dzieje do 1 roku życia, zatem mozliwe że będzie potrzebna operacja. Na pewno należy kontrolowac ubytek.