Przeciek i wada ASD u niemowlaka

Dzień dobry! Mój synek 7 tygodniowy ma zdiagnozowaną wadę ASD 2,ubytek 6 mm i dość duży przeciek, chciałabym zapytać czy jest szansa że to samo zarośnie, czy to jest groźne dla dziecka,ten przeciek i czy kardiolog na taką wadę może wydać zaświadczenie o jej istnieniu, abym mogła bezpłatnie zaszczepić synka przeciw pneumokokom? Dziękuję bardzo za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że może wypisać zaświadczenie. co do zarośnięte ale konieczna jest obserwacja I stała opieka u lekarza kardiologa dziecięcego.