Ubytek międzyprzedsionkowy u 16-miesięcznego dziecka

Witam, mam pytanie odnośnie mojej córeczki 16 mcy, wykryto u niej ubytek międzyprzedsionkowy o wielkości 9 mm , powiększoną prawą komorę serca i istotny przeciek. Mam pytanie czy jest szansa że ubytek się sam zasklepi ? czy będzie konieczna operacja?

Witam. Jeśli przeciek jest istotny hemodynamicznie i spowodował przerost prawej komory serca, mało prawdopodobne jest, że zasklepi się samoistnie. Najprawdopodobniej konieczna będzie operacja, nie mniej jednak decyzja należy do prowadzącego kardiologa.