Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziwna skóra na wargach sromowych. Co to?

Witam serdecznie. Wczoraj zauważyłam na mojej pochwie, tuż obok warg sromowych białe strupki-wyglądem podobne do skóry schodzącej z ciała po za długim pobycie na słońcu. Tuż przy wargach sromowych większych wydaje mi się że mam jakąś krostę, wydaję mi się ponieważ czuję dziwny ból- swędzenie niekiedy pieczenie, ale krostki nie zauważyłam. Przy oddawaniu moczu nie czuję żadnego bólu. Wszystko jest w porządku. Zastanawiają mnie najbardziej te "białe strupki" niestety w okresie poświątecznym żaden lekarz ginekolog nie przyjmuje i nie mam do kogo się udać. Dodam że te białe strupki zrobiły mi się jakieś 2 dni po ogoleniu moich miejsc intymnych, podejrzewam że może to być ze sobą powiązane, aczkolwiek nie wiem... Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo nurtuje mnie ten problem. Serdecznie pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Witam serdecznie!

Jest bardzo prawdopodobne, że opisywane przez Panią zmiany pojawiły się w wyniku golenia okolic intymnych. Być może doszło do podrażnienia i nadkażenia mieszków włosów w efekcie doszło do zgłaszanych przez Panią dolegliwości.
Infekcja grzybicza jest mniej prawdopodobna, gdyż nie pojawiła się nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych.
Wyczuwalne przez Panią zgrubienie może być spowodowane powiększeniem gruczołów znajdujących się w tej okolicy.
Wskazana jest wizyta u ginekologa w celu postawienia rozpoznania. Proszę również zmienić metodę usuwania zbędnego owłosienia.
Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy