Co oznaczają białe upławy u 19-latki?

Witam serdecznie. Wczoraj zauważyłam na mojej pochwie, tuż obok i na wargach sromowych białą "skórę"-wyglądem podobne do skóry schodzącej z ciała po za długim pobycie na słońcu. Przy oddawaniu moczu czuję lekki ból, ale to od podrażnionej skóry pomiędzy pochwą a odbytem. Zastanawiają mnie te "białe strupki". Dodam że te białe strupki zrobiły mi się jakieś 2 dni po ostatnim współżyciu. Przy okazji mam bardzo obfite białe upławy. Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo nurtuje mnie ten problem. Serdecznie pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Obfite upławy mogą być objawem zakażenia pochwy. Dodatkowe objawy to swędzenie i pieczenie. W takim wypadku należy udać się do lekarza ginekologa, który poda odpowiednie leki.