Opuchnięcie i zgrubienie na wardze sromowej

Witam. Niestety muszę dołączyć do grona kobiet, które skarżą się na problemy intymne. Otóż kilka dni temu odczułam ból wargi sromowej, który zignorowałam, sądząc, że może to być podrażnienie po goleniu. Niestety, wczoraj zauważyłam, że miejsce mojego bólu jest opuchnięte, oraz wyczułam w tym miejscu jak gdyby zgrubienie. Jest to dość niekomfortowa sytuacja, ponieważ ból odczuwam również podczas siedzenie itp. Co to może być? Panikuję, bo naczytałam się bzdur, które sugerują nawet nowotwór...

Witam,
jeżeli zmiana pojawiła się po goleniu okolic intymnych, najpewniej związana jest z miejscowym stanem zapalnym i zakażeniem np. okolicy mieszka włosowego.
Ważna będzie higiena intymna.
Może Pani zgłosić się do swojego ginekologa, jeżeli problem nie zniknie w ciągu kilku najbliższych dni.

pozdrawiam