Boląca krostka na wardze sromowej a depilacja

Witam, na wardze sromowej mam niewielką krostkę bolącą. Tydzień temu depilowałam (przez golenie) okolice intymne, czy wskazany wykwit może być tym spowodowany? Jak się pozbyć bolącej krostki?? Będę wdzięczna za pomoc. pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Problemem może być zapalenie mieszka włosowego lub wrastania odrastających włosków po depilacji.
Po kilku dniach bez krostka powinna sama się zagoić.
Należy unikać podrażniania tego miejsca (np. przez bieliznę lub wkładkę higieniczną)