Pryszcze na wargach sromowych mniejszych a opryszczka

Witam co kilka miesięcy na wargach sromowych mniejszych pojawiają się u mnie wypryski. Nie są to owrzodzenia, przypominają zwykłe pryszcze. Wypryski te bolą tylko w wyniku nacisku na nie. Po około 2 dniach pojawia się biała końcówka. W wyniku nacisku wypływa żółty płyn (ropa?). Nie mam pojęcia co to może być. Depiluję okolice intymne. Czasem po goleniu na wargach sromowych większych pojawiają się objawy podobne opryszcze. Zastanawiam się czy to może być opryszczka i czym to mogę wyleczyć w domu

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie ocenić czy jest to zakażenie wirusem opryszczki, czy też zakażenie mieszków włosowych (korelacja z depilacją mogłaby na to wskazywać). Sugeruję kontakt z dermatologiem.