Czym mogą być spowodowane ropne krosty na wargach sromowych?

Witam! Od mniej więcej roku pojawiają się na moich wargach sromowych ropne krosty, które są bolące. Na początku są czerwone, później "dojrzewają" i końcówka staje się biała jak pryszcz. Gdy pękną, wychodzi z nich ropa wymieszana z krwią. Na początku pojawiały się na brzegu warg sromowych, obecnie wewnątrz. Pojawiają się pojedynczo, w dłuższych odstępach czasowych, średnio co 2 miesiące. Dodam, że nie może być to choroba przeniesiona drogą płciową. Proszę o wyjaśnienie przyczyny (czy może być to spowodowane depilacją?) i sposobu pozbycia się ich. Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Tak, problem może być związany z depilacją i może być efektem podrażnienia i zapalenia mieszków włosowych. Aby jednak to potwierdzić i zalecić adekwatne leczenie, konieczna jest wizyta u dermatologa lub ewentualnie ginekologa.
Warto też rozważyć inną metodę usuwania owłosienia.
Pozdrawiam.