Preparaty zwalczające pryszcze na nogach

Na pryszcze na twarzy są różnego rodzaju środki, ale co zrobić z pryszczami na nogach?
ponad rok temu

Lek. Jolanta Miernicka

Witam zwykle stosuje się te same preparaty co do twarzy,jednak radzę udać się do dermatologa.

Jeżeli pryszcze wyskakuja po depilacji to prawdopodobnie zapalenie mieszków włosowych. Proszę spróbować stosowac:

Przed depilacją woskiem:
– zrób peeling
– pamiętaj, że najlepiej depilować włosy, które mają mniej więcej 5mm
– jeśli wiesz, że masz skłonności do zapalenia mieszków włosowych poproś swoją kosmetyczkę, aby przeprowadziła depilację na talku, a po zakończeniu depilacji, poproś swoja kosmetyczkę, aby wykonała Darsonwalizację, która zdezynfekuje skórę,

Gdy pojawi się problem:
– należy pamiętać o złuszczaniu – peeling,
– nie należy niepotrzebnie podrażniać skóry – unikać żeli do mycia z SLS, zastąpić np. Babydream Rossman
– nawilżać skórę, ponieważ skóra sucha może tylko nasilać objawy (polecane są balsamy z mocznikiem):
– Oceanic Oxedermil, balsam do ciała z 10% mocznika, 200 ml
– SVR Xerial 30, krem, 50 ml z mocznikiem na okolice bikini, nogi ( na wrastające włoski)
– SVR Xerial 10, mleczko, do ciała, 200 ml
– Humektan, krem,100 g