Nietypowe krostki na wargach sromowych

Witam! Od jakiegoś czasu na wargach sromowych zewnętrznych pojawiają się u mnie dziwne krostki. Są nieregularnych kształtów, czasami są nawet 2-3. Znikają po 3-4 tygodniach, ale po jakimś czasie pojawiają się znowu. Mają jasną końcówkę, jak gdyby znajdował się w nich jakiś płyn, ale nic się nie wydziela ani nie da się niczego wycisnąć. Niestety zdarza się, że są bolesne. Dbam o higienę, noszę naturalną bieliznę. Jakieś 3 tygodnie temu badałam się u ginekologa i robiłam cytologię, ale wtedy krostki zniknęła i lekarz nie był w stanie mi powiedzieć co to mogło być. Teraz pojawiły się znowu. Na pewno nie są to powikłania po depilacji. Proszę o pomoc!

Witam! Opisane zmiany są dość nietypowe i trudno wskazać ich jednoznaczną przyczynę bez bezpośredniej oceny w badaniu fizykalnym. Na podstawie opisu wydaje się, że względu na ustępowanie zmian, można wykluczyć prosaki. Z uwagi na wygląd i bolesność można stwierdzić, że zmiany przypominają zapalenie mieszka włosowego czyli niegroźny stan związany np. z wyrastaniem nowego włosa. Niestety aby potwierdzić takie przypuszczenie konieczne jest badanie fizykalne. Dlatego jeśli dojdzie do ponownego pojawienia się wykwitów, proponuję skonsultować problem z dermatologiem. Manipulacje mechaniczne przy wykwitach są niewskazane, gdyż może dojść do nasilenia stanu zapalnego. Pozdrawiam serdecznie!