Dziwna wydzielina a tabletki przeciwbólowe

Odkąd współżyję z chłopakiem wydzielina po stosunku miała kolor mlecznobiały. Ostatnio, po wytarciu zostawiła na chusteczce kolor żółtawy, może lekko podchodzący pod brąz, ale potem znowu była normalna.  3 dni wcześniej miałam krwawienie podczas 7-dniowej przerwy i brałam tabletki przeciwbólowe przez trzy dni po rząd (I***). Czy takie tabletki mogą mieć wpływ na zabarwienie wydzieliny? Nic mnie nie swędzi ani nie piecze. Zanim zaczęłam brać tabletki i współżyć, zawsze podczas miesiączki piłam dużo tabletek głownie I***, i zawsze po kilku dniach odczuwałam uczucie swędzenia, pieczenia i takie uczucie jakbym cały czas musiała iść o łazienki. Np po innych tabletkach (i***) takich dolegliwości nie było. Dodam, że moja mama tez ma takie skutki po piciu i***, nawet jednej tabletki. Czy to normalne czy jest się czym martwić? I mam jeszcze jedno pytanie.  Współżyję od ponad dwóch miesięcy, czy to możliwe, że po stosunku wejście do pochwy i okolice mogą tak jakby być opuchnięte i takie wrażliwe? Zaraz po stosunku przy oddawaniu moczu szczypią mnie właśnie te okolice, ale nie cewka moczowa.  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisana wydzielina nie ma nic wspólnego z przyjmowaniem tabletek przeciwbólowych. Możliwe jest, że albo to było jeszcze trochę krwi z przerwy wyrównawczej, albo np. ma Pani nadżerkę, która po stosunku lekko zakrwawiła. Proponuję wizytę u ginekologa, by poprzez badanie wykluczyć obecność nadżerki, czy też polipa. Opisane dolegliwości po przyjęciu tabletek przeciwbólowych, są raczej zbiegiem okoliczności (nie znam mechanizmu, w jakim by to mogło wystąpić). Bardziej przypominają objawy infekcji dotyczącej pochwy, czy też dolnych dróg moczowych.

Opisany dyskomfort po stosunku jest możliwy. Świadczy o tym, że doszło do mechanicznego podrażnienia, a kwaśne pH moczu powoduje uczucie pieczenia. Może to świadczyć o zbyt szybkiej penetracji, kiedy nie doszło do wystarczającego nawilżenia okolic intymnych. Jeżeli dłuższa gra wstępna nie pomoże, można sięgnąć po środki nawilżające.

Krwawienie podczas przerwy wyrównawczej nie powinno być zbyt bolesne. Warto porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem i upewnić się, czy nie za dużo środków przeciwbólowych Pani przyjmuje.

Serdecznie pozdrawiam