Dziwna wydzielina z pochwy. Czy to oznacza, że infekcja grzybicza nie została wyleczona?

Dzisiaj, podczas seksu z moim chłopakiem, z mojej pochwy wypłynęło dużo wodnistej wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu. Wydzielina miała lekko żółtawe zabarwienie. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, podczas seksu raczej byłam "zbyt sucha", a dzisiaj plamy na łóżku zostały. Nic mnie nie swędzi, nie piecze ani nie boli - jedynie niedawno miałam grzybicę pochwy, ok. półtora tygodnia temu zakończyłam leczenie. Żadne objawy nie powróciły. Wszystko wydawało się ok.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wodnista wydzielina jest objawem charakterystycznym dla grzybicy. Wydaje mi się, że nie została Pani całkowicie wyleczona z poprzedniej infekcji. Część objawów pod wpływem leczenia ewidentnie cofnęła się, ale krótki czas między zakończonym leczeniem a opisywaną sytuacją każe sugerować stałą infekcję.

Proponowałabym jak najszybszą wizytę u ginekologa w celu pobrania posiewu i włączenia celowanej farmakoterapii.

Pozdrawiam.