Echostruktura ujemna w piersi

Witam, po badaniu USG wykryto u mnie w piersi prawej pod otoczką echoujemną strukturę o wymiarze 7 mm, to badanie było wykonane w 2009 roku w grudniu. Od kilku dni odczuwam ból w prawej piersi, jestem w rozszerzonej grupie ryzyka. Czy powinnam się poddać innym badaniom, jeśli tak, to jakim? Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa, który Panią zbada i zaleci odpowiednie badania. Powinno zostać wykonane badanie USG piersi i w zależności od wyniku - ewentualnie biopsja cienkoigłowa zmiany. Jeżeli jest Pani po 40 roku życia należy wykonać badanie mammograficzne.

Pozdrawiam serdecznie