Ektopia gruczolowa w stanie epidermizacji z cechami infekcji wirusowej HPV i ogniskowa dysplazja a konieczność usunięcia fragmentu szyjki macicy

rozpoznanie histopatologiczne ;ektopia gruczolowa w stanie epidermizacji z cechami infekcji wirusowej HPV i ogniskowa dysplazja malego stopnia w obrebie metoplastycznego nablonka wielowarstwowego plaskiego. normotypawa blona sluzowa kanalu szyjki macicy. moj lekarz zasugerowal mi zrobienie badania genetycznego i usuniecia kawalka szyjki macicy. czy to jest konieczne? nie rodzilam i boje sie ze moge miec problemy z donoszeniem ciazy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie badania, występujących dolegliwości oraz wyników badań dodatkowych lekarz wybrał najbardziej optymalną metodę leczenia. Jeśli nie zgadza się Pani na propozycję leczenia to warto udać się na wizytę do innego specjalisty ginekologa, który dokona ponownej oceny.

Marek Pabian

Witam,
dalsze postępowanie jest zależne od tego czy taka informacja jest i czy może być przyczyną powstawania raka.