Endoskopowe poszerzenie w miejscu złączenia żołądka z dwunastnicą

Endoskopowe poszerzenie w miejscu zlaczenia zoladka z dwunastnica po czesciowej resekcji zoladka ktorej przyczyna byl wrzod umiejscowiony w okolicy odzwiernika. Moje pytanie brzmi... Wykonane ma to byc za pomoca tzw balonika.. Czy takie zabiegi poszerzenia zawsze sie udaja czy moze cos sie nie powiesc???

Wykonanie poszerzenia miejsca zespolenia przy pomocy balonu jest możliwe, jednak czy będzie skyeczne i na jak długo zależy od bardzo wielu czynników. Ogólnie można powiedzieć, że postępowanie to jest bardziej skuteczne jeśli od operacji upłynęło już dużo czasu. Jeśli do zwężenia dochodzi we wczesnym okresie po operacji skuteczność takiego poszerzenia może być mała.