Usunięcie części żołądka

Mialem usuniete 1/3 zoladka powodem byl wrzod ktory blokowal przeplyw pokarmu dalej. Po resekcji pokarm nie chce nadal przechodzic.. Planowane jest endoskopowe poszerzenie w tym przejsciu po miedzy zolodkiem a dwunastnica.. Czy taki zabieg jest skuteczny i na stale poszerzy to miejsce???

Jeśli powikłanie to wystąpiło we wczesnym okresie po operacji ( dni ) to prawdopodobnie efekt takiego poszerzenia nie będzie dobry ani trwały.
Jeśli upłynęło więcej czasu ( tygodnie ), poszerzenie można wykonać, czasem z dodatkowym nacięciem endoskopowym zwężonego zespolenia i wtedy efekt zwykle jest trwały.