Enterococcus faecalis w 16. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 16 tygodniu ciazy i w badaniu wymazu z pochwy otrzymalam wynik: Enterococcus faecalis, licznosc kolonii:wzrost obfity , paleczki lactobacillus sp:pojedyncze, ziarniaki gram( ):dosc liczne, leukocyty:brak, clue cells:nie stwierdzono. Bardzo prosze o pomoc w interpretacji wyniku. Wymaz pobrano 2 tyg temu, a wyniki w szpitalu byly dopiero na dzis, czy taki dlugi czas bez leczenia moze byc grozny?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne wdrożenie odpowiedniego leczenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę.