Epizod padaczkowy a stosowanie Tegretol

Witam. Jesienią byłam diagnozowana w kierunku padaczki. Wszystkie badania w normie!. Neurolog w informacji dla lekarza kierującego zapisał, że w razie ponownego incydentu mam brać Tegretol 200 . Lekarz rodzinny wygrzebał tą informację (poszłam do niego miedzy innymi dlatego, że zdarzyło mi się omdlenie bardziej wyglądające jak napad padaczkowy) i kazał brać Tegretol. Ale mi się wydaje, że to nie jest potrzebne. Bo nie mam padaczki, a te epizody zdarzają się rzadko. Dyskutować z lekarzem czy nie?

Magdalena Mroczek

Można raz jeszcze skonsultować się z neurologiem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Zawsze też może Pani wyrazić swoje wątpliwości.