Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Erytrocyty w moczu i ZDM

Cierpie na ZDM (kamieni brak) na zatrzymywanie moczu, na bole kolkowe i rozpychajace pod praw. podzebrzem z tylu (wor. zolciowy ok). Ostatni wynik brak bakterii w moczu a jednak ciagle jest gdzies stan zapalny. W moczu leukoc. 40 (a norma <10) erytrocyty 70 (a norma <6), ferrytyna 36 (norma od 35-210), album. we krwi 57,1% (noma 60-71), leukocyty we krwi 11.280. OB 30/50. GFR z cystacyny C 86,1 ml/min (norma 98/156). Pozos. wyniki ok. Skad te erytrocyty w moczu? Czemu albuminy nisko a jem mieso?
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, zalecałbym udanie sie do lekarza nefrologa celem wykonania dodatkowych badan które ocenia funkcje nerek oraz pobranie posiewo z moczu. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy