Esowata skolioza w odcinku piersiowo-lędźwiowym

esowata skolioza w odcinku piersiowo lędzwiowym , drobne osteofity na krawędziach trzonów , nieznacznie obniżony krążekm-k L4-L5 z początkowymi zmianami dehydratacyjnymi .na poziomie L4-L5 okrężne uwypuklenie krążka m-k z niewielkim uciskiem na worek oponowy i konfliktem korzeniowym w zwężonym lewym otworze międzykręgowym co mnie czeka ? czy mogę pracować ciężko fizycznie

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Opisywane nieprawidłowości mogą powodować dolegliwości bólowe. Sugerowałabym skonsultować wynik z neurochirurgiem gdyż mogą one wymagać interwencji zabiegowej. .