Farmakologiczne leczenie nużeńców

stwierdzono u mnie badaniem pod mikroskopem nużeńca (2 rodzaje} lekarz przepisał demodex do stosowania rano i wieczorem Dopiero po wizycie u lekarza okulisty w internecie czytam o stosowaniu także innych leków np. metronidazol w maści dlaczego zapisano mi tylko demodex i jak raz na zawsze pozbyć się nużeńców z rzęs .?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani w leczeniu nużycy stosuje się preparaty miejscowe. Wybór preparatów jest dość szeroki, a jego wyboru dokonuje lekarz po osobistym zbadaniu pacjenta. proszę stosować się do zaleceń lekarskich. jeśli lek okaże się nieskuteczny, proszę ponownie skonsultować się z okulistą. Pozdrawiam.