Fragmenta deciduae partim necroticae ac in suppuratione focali ac endometrii secretivi

co to znaczy fragmenta deciduae partim necroticae ac in suppuratione focali ac endometrii secretivi

Magdalena StusiĹska

Fragmenty doczesnej, częściowo martwiczej, ogniskowo ropiejące, endometrium w stanie sekrecyjnym.
Jest to najprawdopodobniej wynik histopatologiczny po wyłyżeczkowaniu jamy macicy po poronieniu we wczesnym stadium ciąży.