Fragmenta endometrii in statu transformationis pseudodecidualis w wyniku badania histopatologicznego

Proszę o wyjaśnienie co oznacza wynik badania histopatologicznego pobranego z jamy macicy o treści: "Fragmenta endometrii in statu transformationis pseudodecidualis"

Witam serdecznie. Tłumaczenie to: Błona śluzowa macicy miejscowo w stadium przekształcenia w pseudodoczesną. Rozumiem iż jest to wynik otrzymany po poronieniu.