Frakcja wyrzutowa po zawale serca

Co to konkretnie znaczy " frakcja wyrzutowa " ? Jestem 14 lat po zawale serca , leczę się, a frakcja wyrzutowa serca z ok 70 % oscyluje w granicach 40. Mam 65 lat. Nie palę, piję alkohol często.

Lek. Katarzyna Szymczak

Frakcja wyrzutowa jest parametrem, określającym jaki procent objętości krwi wypełniającej komorę serca jest wypompowywany w czasie skurczu, określa wydolność serca.
Pozdrawiam