Gangrena a konieczność amputacji nogi

Dzien dobry, moja mama ma zaawansowane zylaki konczyn dolnych . Od ponad roku rowniez zaczely pojawiac sie jej zmiany na wewnetrznej stronie lydki. Najpierw czerwonawa skora, ktora zaczela zmieniac pigment na brazowy. Zakwalifikowano mame do operacji i od tamtego czasu czeka w kolejce. W ostatnim czasie zaczal jej sie robic strup i wyciek z lydki. Udala sie tydzien temu do chirurga ponownie i oznajmil jej ze to gangrena i chce amputowac noge. jestesmy przerazone. Czy to konieczne??

Witam, jak mogę się domyślać z opisu przypadku - Pani mama ma cechy przewlekłej niewydolności żylnej w przebiegu choroby żylakowej i tzw. zespół pozakrzepowy, na bazie którego zaczyna powstawać owrzodzenie troficzne, które absolutnie nie jest wskazaniem do amputacji. Proszę skonsultować się z lekarzem chirurgiem naczyniowym, w celu ustalenia sposobu leczenia. Gangrena czyli zgorzel jest następstwem zakażenia przyrannego beztlenową laseczką zgorzeli gazowej i wtedy przebieg choroby jest dramatyczny, z gorączką, ciężkim stanem ogólnym i charakterystycznym trzeszczeniem pęcherzyków gazu w tkankach. Ta choroba obecnie jest bardzo rzadka. Pozdrawiam, R. Florek