Garbienie się po zabiegu korygującym skoliozę

Witam, Jestem 3 lata po operacji skoliozy. Po operacji z czasem mój kręgosłup zaczął trochę się krzywić. Zmalałam. Pojawił się garb i implanty są widoczne gołym okiem. Kiedyś pojawiły się nawet dwie ranki na implantach na skórze. Lekarz kazał mi się zastanowić nad resekcją garba i wyciągnięciem części implantów, jednak nie wiem czy się godzić. Czy po resekcji garb może się zwiększyć? Jakie istnieje ryzyko?

Aleksander Ropielewski

Nie mam pełnej oceny stanu klinicznego, jednak zdecydowanie rozważyłbym zabieg operacyjny, chociażby ze względu na ryzyko infekcji w wyniku naruszenia ciągłości skóry. Poza tym najpewniej implanty i tak już nie spełniają swojej funkcji jeżeli znalażły się w takiej pozycji.