Gastroskopia i biopsja wycinków z dwunastnicy

Przeszłam badanie gastroskopowe z pobraniem wycinków z dwunastnicy. Lekarz stwierdził nieprawidłowe wchłanianie jelitowe, nie określone. Czy jest taka możliwość, aby biopsja nie wykazała przyczyny? Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ wynik badania będzie za miesiąc, a w tym czasie mogłabym porobić inne badania, aby nie tracić na czasie, ale nie wiem czy warto skoro już jest częściowa diagnoza. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z pewnością powinna Pani poczekać na wyniki wszystkich zleconych badań w tym wynik badania histopatologicznego. Z pewnością przyczyni się on do postawienia ostatecznej diagnozy. Jeśli zajdzie taka konieczność to inne dodatkowe badania będą zlecone podczas następnej wizyty kontrolnej.