Gastroskopia i kłucia pod żebrami

Witam w środę miałam gastroskopię w wyniku przelew z osłabiona miesniówka odnośnie przepony.Wypust poszerzony z widocznymi cechami refleksu.blona żołądka nie zmieniona.odwziernik drobny,opuska dwunastnicy oraz część pozaopuszkowa BZ.refluks oesophagi.moje pytanie czy klucie pod zebrami ma z tym związek. Dodam że po gastroskopi boli mnie trochę przełyk ile czasu może jeszcze boleć?co oznacza osłabiona miesniówka?

Lek. Tomasz Budlewski

,może bolec pare dni, jezeli dolegliwosci nie ustępuja lub się nasilają proszę koniecznie udać się dolekarza rodzinnego lub zleceająecgo badanie. osłabienie miesniowkki może własnie objawiać sie refluksem . proszę zgłosić się do lekarza zlecajaćego gastroskopie/.