Gdzie dostaniemy skierowanie na badanie migdała?

Witam . Mój syn jest po przebytej chorobie . Jego migdałki urosły do stopnia lewy 5 go a prawy 3 go niestety nie wróciły do normy . Zaleca się podcięcie ich na nfz kolejka długa prywatnie mnie nie stać . Najbardziej zabie zaniepokoiło mnie to iż trzeba zbadać migdał w kierunku chlonniaka ale nie wiem gdzie można takie badanie wykonać i kto powinien nas na nie skierować . Gdzie prosić o takie skierowanie ?

Badanie takie jest wykonane po usunięciu tych migdałków i stanowi część procedury pooperacyjnej. Zabieg jest raczej dość pilny, zatem inne skierowanie niż na operacje nie jest już potrzebne