Czy to możliwe, że migdał po anginie pozostał powiększony?

Witam, 2 lata temu przebyłem dość ostra anginę, prawy migdałek w 80-90% przesłaniał światło gardła. Leczony byłem antybiotykiem. Po anginie do dziś mam wrażenie że migdał pozostał na tyle powiększony że unosi mięśniówkę łuku gardła na poziomie podniebienia miękkiego. Dodatkowo mam powiększony na stałe prawy węzeł chłonny (to z kolei po przebytej 4 lata temu mononukleozie). Całkiem niedawno byłem na wizycie u laryngologa i przekazałem swoje obawy. Laryngolog stwierdziła że asymetrii migdałów nie ma a to że tak jest to "tak jest, taka budowa" i że to "żaden rak". Moje pytanie brzmi czy można wdrożyć jakieś leczenie przewlekle powiększonego migdała, poza leczeniem inwazyjnym? Jakie ewentualnie dalsze badania mogę wykonać. Morfologia z rozmazem jest wzorowa, CRP 1, OB 2. Dziękuję za odpowiedź.

Całe ciało człowieka jest asymetrycznej a więc migdałki podniebienne również. Nie wielkość migdałków jest ważna ale ich jakość. Jezeli są zdrowe a tylko duże to spokojnie. Ten powiększony węzeł chłonny należy zbadać w USG i wykonać BAC dla świętego spokoju.