Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie iść po pomoc: do lekarza czy kosmetyczki?

Witam, Mam 17 lat i koszmarny trądzik. Nie mogę sobie sama poradzić. Gdzie iść po pomoc-do lekarza czy kosmetyczki? Pomóżcie!

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Szanowna Pani,

Trądzik jest chorobą. I podobnie jak w przypadku innych chorób należy udać się do lekarza, z tym konkretnym problemem do dermatologa.
On najlepiej oceni stan Pani skóry i zaleci odpowiednie postępowanie. Dotyczy to zarówno preparatów leczniczych, kosmetyków pielęgnacyjnych oraz sposobu postępowania, by nie nasilać objawów, zwalczyć już istniejące oraz utrzymać pozytywne efekty leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy