Gdzie mogę oddać zeskrobinę ze skóry do badania?

Witam mam zmiany skórne na dłoniach. Zaczęło się od powstaniach małych plamek, które z czasem się powiększyły i złączyły. Mam je na dłoniach, nogach, twarzy i dekolcie. Byłam już kilka razy u dermatologa, ale za każdym razem dostawałam maść z hydrokortyzonem albo jakąś inną, która nie pomagała. Nie wiem, co mam robić, jest coraz gorzej, zwłaszcza w czasie kontaktu z wodą. Gdzie mogę oddać zeskrobinę ze skóry do badania?
ponad rok temu

Witam serdecznie
Warto rozważyć alergiczne pochodzenie zmian, czy były wykonywane badania w tym kierunku?
Jeżeli chodzi o miejsce badania - proszę zapytać o to swojego dermatologa lub lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam