Co oznacza ta czerwona skóra wokół tatuażu?

Dobry wieczór, Wczoraj zrobilam tatuaż na łydce, kiedy zasypiałam widziałam że wszystko jest w porządku lecz na noc założyłam folie spożywczaą dla zabeczpienia przed ewentualnymi zabrudzeniami. Rano gdy zdjęłam folie pojawiło się duze zaczerwienienie na około tatuażu, skóra jest chropowata z grudkami które delikatnie swedzą,miejsce jest cieplejsze niż reszta ciała. Wzięłam wapno oraz odrazu zrezygnowałam z noszenia folii zeby skóra zaczęła oddychać. W przeszłości podobne sytuację się zdarzały, mam w domu rupafin który został mi przepisany przy ostatniej takiej sytuacji lecz nie mam pewności ile i jak go stosować w obecnej sytuacji. Mam 169cm i waże 80kg (jeżeli jest to istotna informacja). Pielęgnację stosuje co 3-4h, myje miejsce tatuażu letnia woda oraz mydłem hipoalergicznym poczym stosuje alantan plus na całe miejsce zaczerwienia. Moje pytanie brzmi ile stosować w tym przypadku rupafin i w jakich ilościach i po jakim czasie w momencie kiedy nie pojawi się poprawa zgłosić się do lekarza? Czuje się dobrze, nie jestem rozbita, nie mam gorączki, sam tatuaz wygalda dobrze bez zmian. Z góry dziekuje za odpowiedź oraz pozdrawiam.

Dzień dobry! Zmiany skórne wokół tatuażu mogą świadczyć o reakcji alergicznej. Warto przyjmować 2 tabl. Rupafinu przez około 10 dni a skore w otoczeniu delikatnie pokremowac maścią z hydrokortyzonem. Jeśli zmiany nie ustąpią po 3-4 dniach proponuje zgłosić się do lekarza, może będzie wskazane stosowanie mocniejszej maści. Pytanie tez, czy tatuś jest czarny czy kolorowy - gdyż kolorowe tatuaże powodują częściej reakcje alergiczne. Pozdrawiam Julia lanckorońska