Swędzenie skóry i czerwone plamy

Witam, Przejdę od razu do sedna. Pewnego dnia, nie wiadomo skąd i dlaczego zaczęło mnie swędzieć ciało. I tak codziennie. Dodatkowo jeśli nawet delikatnie dotknę skóry pozostaje tam czerwona plama/kreski które po 2-3 minutach znikają. Najgorzej z tym jest na twarzy bo ludzie pytają co mi sie stało. Razem z swedzeniem wyskoczyła pokrzywka. Mimo ze pokrzywke i swedzenie da sie zatrzymać contrahistem, tak czerwone plamy były i są. Robiłam test na lamblie, byłam u dermatologa i nic. Co mi jest?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane reakcją alergiczną. Warto udać się na wizytę do specjalisty alergologa. Do poradni alergologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.