Gdzie można zwrócić się o pomoc dla męża po udarze mózgu?

Witam mój mąż 55 lata ma i 2 tyg temu dostał udar mózgu. Jest bezwladny. Nie mamy dzieci by pomogli w opiece nad mężem jestem sama. Gdzie mogę zwrócić się o po nad opieka męża gdy ja jestem w pracy? Zrezygnować z pracy nie mogę bo nie będę miała za co żyć wykupić leków dla męża. A znowu zostawić go od rana na 8-9 godzin tez nie mogę. Żeby był głodny cały dzień. Gdzie mogę zwrócić się o pomoc ?

Byłoby dobrze żeby Pani skontaktowała się z lekarzem pierwszego kontaktu, jest możliwa pomoc pielęgniarki środowiskowej. Druga instytucja, która mogłaby pomóc to MOPS, są tam wykwalifikowani pracownicy, którzy powinni udzielić wszystkich niezbędnych wskazówek.
Pozdrawiam