Gdzie się udać w celu dobrania szkieł?

Mam pytanie, Czy lepiej udać się do okulisty czy optometrysty w salonie optycznym w celu dobrania odpowiednich szkieł? W zeszłym roku byłam u okulisty i miałam wadę ok -4 w tym cylindry -0,25 a niedawno optometrysta ustalił mi wadę -3,25 i cylindry -0,75 w obu oczach. Nie wiem kto z nich ma rację. Ale wiem, że wzrok mi się pogorszyl przez ten rok więc to nie możliwe aby wada mi się zmniejszyła

Witam.kwestia zaufania.ja bym poszła do lekarza. Sprawdzić siatkówkę itd.natomiast wada jakaś jest a korygujemy wg wrażeń pacjenta czyli dobrego widzenia/czytania. Pozdrawiam serdecznie