Gdzie szukać przyczyny ciągłej utraty wagi?

Witam, na początku stycznia urodziłam dziecko. Przez ciążę schudłam 15kg. Gastroskopia, tarczyca, morfologia - wszystko w porządku. USG jamy brzusznej - złogi w pęcherzyku żółciowym. We krwi gardia lamblia IgG dodatni, IgM - ujemny. Ciągle chudnę, gdzie szukać przyczyny? Czy to lamblia? Jakie jeszcze badania mogę zrobić? Z poważaniem, IWona

Aleksander Ropielewski

Z opisanych wyników można podejrzewać giardiozę (jeżeli jest objawowa) jako przyczynę utraty wagi. Sugeruję przede wszystkim wykonać kolono- i gastroskopię i kontakt z gastrologiem. Na pewno należy ustalić przyczynę utraty wagi i niemożność jej odzyskania.