Odbijanie, ból brzucha i utrata wagi a refluks żołądkowo-przełykowy

WITAM PROSZĘ O PORADE:MOJA MAMA PRZESZLA W 2004 ROKU REFLUKS ŻOŁĄDKA ,PRZEPUKLINA NA PRZELYKU .OD TEJ PORY CO ,,SEZON,,PRZYJMUJE TABLETKI O NAZWIE LANZUM.JEDNAK W TYM ROKU OBJAWY SIĘ NASILIŁY TZN.MA NUDNOŚCI BOL PO LEWEJ STRONIE PROMIENIUJĄCY DO ŁOPATEK,GORYCZ W USTACH,,,PUSTE ODBIJANIE,,DUZO RZECZY Z JEDZENIA ODRZUCIŁA PONIEWAŻ ZARAZ POJAWIA SIĘ BOL RZY TYM WAGA SPADLA.BARDZO PROSZĘ PORADZIC CO TO MOŻE BYĆ ZA PRZYCZYNA I CO DALEJ ROBIĆ

Lek. Marta Gryszkiewicz

W związku z nasileniem objawów wskazana jest kontrolna diagnostyka - gastroskopia i konsultacja z internistą - gastrologiem. W badaniu gastroskopii możliwa będzie ocena aktualnych stosunków anatomicznych i stwierdzenia czy nie doszło do nawrotu/powiększenia przepukliny.
Objawowo można stosować leki przeciwzapalne - ibuprofen, ketonal (łącznie z lekiem osłonowym na żołądek), które powinny uśmierzyć ból.
Nie należy zaniedbywać diagnostyki z uwagi na niepokojące objawy jak spadek apetytu, utrata masy ciała, puste odbijania.
Skierowanie do gastrologa i na gastroskopię może Pani uzyskać od lekarza rodzinnego.