Gdzie udać się z tym bólem łokcia?

Witam, w maju uczestniczyłem w dwóch pół maratonach i po drugim doświadczyłem bólu w kolanie. Pod koniec maja udałem się do lekarza, który wypisał na skierowaniu jako powód rozmiękanie chrząstki, a po udaniu się do ortopedy zostałem zapisany na grudzień. Chciałem pobiegać jeszcze w wakacje, ale jak tak wyszło to postanowiłem udać się do pracy na ten okres, gdyż obecnie studiuję i normalnie nie pracuję. Praca jaką znalazłem jest fizyczna i dziennie przerzucam kilka ton. Po ponad 2 miesiącach zaczęła mnie boleć lewa ręka w okolicach łokcia, dwa razy nawet mi się zdarzyło, że na kilkanaście minut wolałem zbyt nią nie ruszać i moje ruchy w pracy zwolniły się, na szczęście w momencie kiedy mogłem sobie pozwolić na lżejszą robotę. Jeżeli ból dalej będzie występował to w następnym tygodniu będę chciał udać się do lekarza w tej sprawie, ale tak jak w przypadku kolana, z tą sprawą należy udać się do ortopedy. Czy w tym przypadku mogę liczyć na przyśpieszenie terminu wizyty, czy do końca września (bo do wtedy mam umowę o pracę, ze względu na studia) dostanę zwolnienie i dopiero w grudniu, o ile ból nie ustąpi będę mógł się udać z tym do lekarza? Dziękuję serdecznie za odpowiedź i pozdrawiam

Ból w okolicy łokcia wymaga nowego skierowania do ortopedy. Zanim Pan się do niego wybierze warto wykonać RTG kolana i łokcia, o które może poprosić Pan lekarza rodzinnego. Wizyta u ortopedy będzie wtedy bardziej owocna. Co do otrzymania zwolnienia lekarskiego zadecyduje o tym lekarz przyjmujący Pana.