Gęsta wydzielina z krwią zamiast miesiączki

witam prosze o rade co robic?w miesiacu pazdzierniku miałam normalna mieszaczke a teraz miała 2 dniowa i nie taka jak zawsze a na 3 dzien mam wydzieline gesta chwilami z krwia w ostatni raz wspułzyła z mezem w pazdzierniku prosze o podpowiedz bo nie wiem czy to moze byc ciaza?a nie mam zadnych objawów i sie nie pokoje dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli współżyje Pani z mężem bez zabezpieczenia to prawdopodobną przyczyną opisanej, tj. krótszej i skąpej miesiączki rzeczywiście może być ciąża. Przede wszystkim proszę zatem wykonać test ciążowy, który potwierdzi lub wykluczy ciążę. Jeśli wynik będzie negatywny to proszę pamiętać, że nie każda miesiączka musi być identyczna. Takie skąpe i krótkie krwawienie nie musi być zatem przyczyną patologii.