Gęste krwawienie a tabletki antykoncepcyjne

Witam! 5 dni temu rano miałam plamienie ( dzien przed spodziewana miesiaczka), więc zaczelam przyjmować tabletki antykoncepcyjne( 1 opakowanie). Od tamtej pory mam plamienie koloru mocno brązowego i takie jakby gęste. Normalnego okresu nie było. Czy to od tych tabletek? Dodam, ze pierwszy raz cos takiego mi sie przytrafiło, a kiedys juz stosowalam antykoncepcje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Jeśli plamienie nie ustąpi w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.