Gęsty śluz w ciąży

Witam serdecznie. Od pewnego czasu wraz z mężem staramy się o dziecko. Miesiączkę mam zawsze co 29 dni, współżyliśmy w dni płodne oraz w dzień domniemanej owulacji (17-18.04). Dziś rano zauważyłam u siebie ciągnący się, przezroczysty śluz. Nie wiem co on oznacza, gdyż wcześniej nigdy takiego nie było. Dodam też, że podbrzusze jest dość twarde w dotyku i pobolewa. Wiem, że to nie przez miesiączkę, gdyż zawsze podbrzusze pobolewało mnie na 2-3 godziny przed krwawieniem. Dziwnie się też czuję, mam wahania nastroju, zawroty i bóle głowy, często korzystam z toalety. Czy jest możliwe żeby kobieta odczuwała np. zapłodnienie, a potem zagnieżdżenie? Czytałam, że niektóre kobiety nawet parę godzin po zapłodnieniu czują się nieswojo, mają zawroty głowy, wahania nastroju. Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie bardzo wiem co mam o tym myśleć. Na test jest stanowczo za wcześnie, ale może choć po części moje wątpliwości zostaną rozwiane. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Śluz przezroczysty, ciągliwy, tzw. śluz estrogenowy jest charakterystyczny dla dni płodnych. Być może w obecnym miesiącu doszło do wydłużenia cyklu, co spowodowało przesunięcie owulacji. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku stresu, infekcji, zmiany diety czy wzmożonego wysiłku.

Współwystępowanie bólu podbrzusza może także sugerować infekcję układu rozrodczego. Czy odczuwa Pani dyskomfort podczas współżycia lub oddawania moczu? Czy odczuwa Pani pieczenie czy świąd?

Niestety nie wspomina Pani, jak wyglądał śluz przed 18 kwietnia. Z Pani opisu wygląda jednak, że doszło do opóźnienia owulacji. Proces zapłodnienia jak i zagnieżdżenia jest nieodczuwalny przez kobiety, choć podczas implantacji dochodzi czasem do wystąpienia niewielkiego krwawienia implantacyjnego.

Test z krwi może Pani wykonać juz po 8 dniach od zbliżenia.

Pozdrawiam.